PROCESINVEST Revue – 2/2015 – Pomáháme

Procesinvest v soutěži Zlatý sejf

zlaty-sejf

Procesinvest se ve své filosofii podnikání řídí v České a Slovenské republice, ale také v dalších evropských zemích, principy společenské odpovědnosti. Proto není žádným tajemstvím, že se snaží pomáhat či participovat na projektech, které mají vizi a sílu přispět k lepšímu životu nás všech. V tomto čísle se chceme tak trochu pochlubit, že jsme byli pozváni do expertní komise bezpečnostní soutěže a ceny s názvem Zlatý sejf. A my rádi přijali.

Porota soutěže Zlatý sejf se skládá z několika akademiků – vědců z různých vysokých škol a také v ní zasedají vybraní manažeři ze známých firem a organizací. V aktuálním kole jsou našimi kolegy v porotě např. lidé z Ernst & Young, DB Schenker, CompuGroup Medical a dalších. Za Procesinvest byl vedením soutěže pozván do expertní komise náš kolega, Ing. Jiří Svoboda.

O čem je soutěž Zlatý sejf?

Zlatý sejf je každoročně dvakrát udělovaná cena pro nejbezpečnější řešení některého aktuálního tématu, principu či problému. Základní myšlenka projektu je definována takto: podrobit odborné expertíze definovaný problém a najít jeho nejbezpečnější řešení v rámci aktuální nabídky trhu a v intencích současného vědeckého poznání.

Cíle a záměry projektu Zlatý sejf jsou: poukázat na aktuální bezpečnostní problémy a vyhodnotit z aktuální nabídky to nejbezpečnější řešení, vyvolat veřejnou diskusi o problematice bezpečnosti, zvýšit informovanost především laické veřejnosti a díky medializaci přispívat ke kultivaci IT, ekonomie, práva a marketingu v laické a zainteresované praxi.

Co bylo tématem posledního kola?

V hlavních zpravodajských médiích bylo minulé kolo Zlatého sejfu hodnoceno takto:
„Nejlepší spotřebitelskou půjčku poskytuje AirBank. Produkt přesvědčil osmičlennou porotu letošního ročníku Zlatého sejfu z ostré konkurence sedmi ostatních bank. Letošní podzimní ročník se soustředil právě na téma bezpečnosti a transparentnosti bankovních úvěrů.“

Co je aktuálním tématem?

Pro další kolo soutěže Zlatý sejf bylo vybráno téma: Bezpečná dovolená. Náš kolega Ing. Svoboda tedy bude v expertní komisi hodnotit aktuální nabídku možností zařídit si dovolenou „na dálku“. Komise se zaměří na nejvýznamnější subjekty poskytující služby objednávání a nakupování dovolenkových pobytů a zájezdů. Nominovány byly projekty a firmy a firmy Booking.com, Invia, Student Agency, New Travel, Casamundo, Novasol a Na cesty.cz. Vyhodnocení a další informace o našem angažmá v soutěži Zlatý sejf najdete na www.zlatysejf.eu.

Víte, že…

  • Celkem 52 % zájezdů prodaných na českém trhu je aktuálně objednáváno on-line.
  • V některých zemích západní Evropy se tento podíl pohybuje mezi 60 až 80 %.
  • On-line objednávání dovolené využívají na českém trhu zejména lidé ve věku od 25 do 39 let.
  • Snadný výběr a rychlou objednávku preferují spíše muži.
  • Ženy naopak dávají ve větší míře přednost osobnímu nákupu v kamenných pobočkách cestovních kanceláří či agentur.

(zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, www.accka.cz)