PROCESINVEST Revue – 3/2015 – Zajímáte se

Pro aktuální číslo ProcesinvestRevue vybíráme další 3 zajímavé dotazy, se kterými se na nás obracíte telefonicky, mailem, nebo při osobních setkáních s našimi specialisty. A jak sami brzy uvidíte, někdy není odpověď vůbec snadná…

Jak se posuzuje, jestli Procesinvest zafinancuje či nezafinancuje náklady spojené se soudním řízením?

Protože vkládáme do vašich soudních sporů své finanční prostředky, chráníme tím ty vaše. A protože o své peníze nechceme zbůhdarma přijít, prověřujeme hned v úvodu šance na výhru. Kromě nich také šance na vymahatelnost vašich nároků. Zdaleka ne vždy je totiž vyhraný spor opravdovým vítězstvím.

Díky mnohaleté zkušenosti na trhu a hlavně díky znalostem našich právníků dokážeme dost přesně určit míru šancí na úspěch vašeho soudního sporu. To není vychloubání, to je matematický fakt. Tam, kde do sporu jdeme, býváme většinou úspěšní.

Tam, kde zjistíme, že naděje na úspěch je mizivá, nebo že z dlužníka stejně nikdo nic nedostane, do sporu nejdeme. Ano, říká se tomu „prověřování šancí na výhru“. Díky tomu se chráníme před zbytečnými výdaji. Díky tomu dáváme našim klientům poměrně jasné indicie, jestli do sporu (byť za naše peníze) jít, nebo to raději vzdát.

Byl jsem u svého advokáta, ten mi řekl, že spor bude hodně finančně náročný. Ale o tom, že existuje možnost financování soudních sporů, mi nic neřekl. Proč mi tohle nenabídl?

Jistě to nebylo ze zlé vůle, pravděpodobným důvodem je prostě fakt, že Váš advokát naši společnost a naše služby zkrátka nezná, ještě o nich neslyšel. Bohužel míra povědomí o možnostech financování nákladů spojených se soudními spory tu není dosud nikterak vysoká.

Ale snažíme se tuto situaci zlepšit, vždyť tyto služby jsou rovněž pro advokáty výhodné! Vždyť jim pomáhají získat nového klienta, který by se bez našeho financování klientem nestal, nesoudil by se totiž. Snad se nám brzy podaří dostat informaci o našich službách ke všem dobrým advokátům v této zemi!

Může mi Procesinvest doporučit nějakého výborného advokáta, nebo jak mám poznat, který je dobrý a poskytuje solidní služby za férovou cenu?

Zde je odpověď velmi těžká, ne-li nemožná. Nejsme tu proto, abychom posuzovali odbornou či jinou úroveň advokátů, takto se vyjadřovat nechceme. Navíc platí, že klient i jeho advokát si musejí také, jak se říká, lidsky sednout. A také proto může být každá rada třetí strany velmi zavádějící.

Je však pravdou, že s mnohými advokáty už dlouhá léta úspěšně spolupracujeme, známe je tedy nejen z odborné, ale i lidské stránky, kontaktní údaje na tyto naše partnery pak můžeme v případě zájmu klientovi dodat. Vzájemnou dohodu o spolupráci si pak ale musejí obě strany dohodnout sami, my můžeme jen dodat informace typu: který náš dlouhodobý partner funguje v daném regionu, nebo který má potřebnou, klientem požadovanou, specializaci… Ano, takovou informaci poskytnout umíme a poskytneme ji rádi.