ProcesPartner Revue – 1/2017 – Děláme Vám radost

HRABAL – špičková vína z Velkých Bílovic slaví 50. výročí

Rodinné vinařství Hrabal se představuje

Já ve vinici 16 na 9

Rodinné vinařství HRABAL založil roku 1966 náš otec Václav Hrabal s manželkou Eliškou v roce 1966, minulý rok jsme proto oslavili 50. výročí značky „rodinné vinařství Hrabal“. Všechno to začalo malou vinicí o výměře 500 m2, dnes pěstujeme víno na ploše 21 ha.

Tři hektary obhospodařujeme v nejpřirozenějším režimu bio produkce. Takto pěstujeme především odrůdy Neronet a Zweigeltrebe na viniční trati Přední Hora.

25 % produkce vína jde na export na Slovensko, do Polska, Německa a USA. Pěstujeme 15 odrůd tichého vína. Stejný je počet mezinárodních ocenění.

V roce 2006 jsme se stali prvním výrobcem sektů ve Velkých Bílovicích. Sekty světové kvality vyrábíme tradiční metodou kvašení a zrání v láhvi známou pod mezinárodním označením Methode Champagne. Naše sekty tak zrají od 9 do 36 měsíců.

Většina našich tichých vín zraje na kvasnicích způsobem sur-lie a nebo v sudech z ušlechtilého evropského dubu, tzv. barrique sudech. Doba zrání našich vín je 12 měsíců v sudech a až 5 let v lahvích.

Nejvíce zastoupenými odrůdami v naší produkci jsou Veltlínské zelené (3 ha), Rulandské šedé (2,5 ha) Ryzlink vlašský (1,4 ha), Svatovavřinecké (2 ha), Zweigeltrebe (1,7 ha), Müller Thurgau (1,5 ha), Tramín červený (1,2 ha), Neronet (1,1 ha), Frankovka (1 ha), Sauvignon (1 ha), Chardonnay (0,6 ha), Dornfelder (0,3 ha) a další.

Stojím si za tvrzením, že ve Velkých Bílovicích máme schopnosti a možnosti vyrábět velká, světová vína, která mají plnou chuť a odlišují se svým charakterem od všech ostatních.
Ing. Stanislav Hrabal, MBA – spolumajitel rodinného vinařství HRABAL

Vína s certifikací Slípka z Velkých Bílovic

Pro české vinařství existuje v současné době jen jedna cesta, jak se rozvíjet. Nemůže růst v objemu produkce, protože možnosti rozšiřování vinic jsou omezeny evropskou legislativou na pouhé procento nové výsadby ročně. Moravští vinaři se tak čím dál intenzivněji soustředí na kvalitu, která jim umožňuje růst i při stejném objemu vypěstovaných hroznů.

Spolek Velkobílovických vinařů, kam rodinné vinařství HRABAL od nepaměti patří, se před časem rozhodl povýšit české vinařství o novou úroveň výběrových cuvée té nejvyšší kvality. Označena budou ochrannou známkou Velké Slípky. Největší vinařská obec v zemi má tedy svůj vlastní systém kvality.

Dnes je Slípka dobře zavedenou značkou regionálního původu, garantem kvality, krásným příběhem. A vína značky Hrabal tuto certifikaci získala jako jedna z prvních.

Klub přátel vína: Hrabal – Můj vinař

Můj vinař – to je exkluzivní klub přátel rodinného vinařství Hrabal. Stát se členem je jednoduché: stačí jen s láskou pít a obdivovat krásná vína z Velkých Bílovic, vína se značkou Hrabal. A pak už stačí jen se přihlásit. Budeme Vám posílat náš elektronický časopis o životě vinařů z jižní Moravy. Budete nakupovat se slevou. Jako první získáte možnost ochutnat nová, čerstvě narozená vína. A hlavně – budete zváni na každou akci, které se u nás v průběhu roku koná. Prostě, budete u nás a s námi no… jako doma. Přihlásit se můžete na www.hrabal-vino.cz.

Nabídka pro čtenáře ProcesPartner Revue

Pro čtenáře ProcesPartner Revue jsme připravili následující nabídku:

  • Všechna vína z produkce našeho vinařství Hrabal můžete po celý letošní rok nakupovat s exkluzivní slevou 20 %. Při objednání – ať už v e-shopu na webových stránkách vinařství, nebo telefonicky či mailem – stačí jen uvést heslo „ProcesPartner“. Více informací na www.hrabal-vino.cz.
  • Se stejnou slevou budete moci získat po celý letošní rok kterékoli víno z produkce naší dceřiné značky Pelvins, značky moderních, svěžích a lehkých vín za férovou cenu. Více informací a možnost objednání na www.pelvins.cz.

Vše podstatné – výběr značek a možnost objednání – najdete na uvedených webových stránkách. Nebo nám prostě zavolejte či napište na 736 489 082, nebo hrabal@hrabal-vino.cz. Také Vás rádi přivítáme přímo u nás ve vinařství ve Velkých Bílovicích (Svárov 328, 691 02 Velké Bílovice).

Zdraví Vás Stanislav Hrabal, z boží vůle Moravák a vinař